top of page

PEMF Historia powstania jednej z najbardziej przełomowych technologii medycznych XX


Z biegiem lat terapia pulsacyjnym polem elektromagnetycznym (PEMF) stała się niezwykle wszechstronną technologią, zapewniającą szeroki zakres korzyści zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

Obecnie jest stosowany w celu poprawy krążenia i sprawności fizycznej, łagodzenia bólu, zmniejszania stanu zapalnego, poprawy snu, leczenia migreny, a nawet leczenia niektórych rodzajów złamań oraz wspomagania regeneracji.

Ale jak - i kiedy - rozwinęła się ta rewolucyjna nauka? A kto to opracował?

Poniżej cofniemy się w czasie, aby poznać historię technologii PEMF i dowiedzieć się, jak dotarła do obecnego stanu.

Ale początek naszej historii zaczyna się dużo wcześniej, niż mogłoby się wydawać…

Starożytny przodek terapii PEMF

Chociaż od tego czasu okazały się nieskuteczne, magnesy są używane jako urządzenia medyczne od ponad dwóch tysięcy lat.

Starożytni lekarze stosowali magnetoterapię w nadziei na wyleczenie wszystkiego, od drobnych bólów stawów, przez nastroje i problemy trawienne.

Chociaż ich przeczucia co do skuteczności pól magnetycznych nie były całkowicie wykluczone, zajęło to trochę czasu, zanim ich pomysł nabierał kształtu.

Dokładnie ponad 1700 lat.

Tesla i Einsteina

Wierz lub nie, ale Nikola Tesla był jednym z pionierów elektroterapii, medycznego wykorzystania energii elektrycznej.

Jego odkrycie, że prąd elektryczny może przepływać przez ludzkie ciało bez powodowania jakichkolwiek szkód, utorowało drogę do terapii PEMF, jaką znamy dzisiaj.

W rzeczywistości używał swoich słynnych cewek Tesli we wczesnych eksperymentach w elektroterapii.

Po odkryciu elektronu na początku XX wieku, Einstein wysunął twierdzenie, że elektryczność i magnetyzm nie są całkowicie oddzielne w przyrodzie. Jego badania sugerowały, że w rzeczywistości były to dwie strony tego samego medalu.

Jednak pomimo tych przełomów naukowcy nie prowadzili intensywnych badań nad wykorzystaniem pól elektromagnetycznych aż do lat pięćdziesiątych XX wieku. (1950r)Studiował na całym świecie

Po drugiej wojnie światowej kraje na całym świecie zaczęły przeznaczać swoje zasoby na badania i rozwój pierwszych urządzeń PEMF.

Wczesne wersje tych systemów wyglądały jak prymitywne prototypy maszyn do skanowania CAT.

Na początku lat 70. konie stały się pierwszymi beneficjentami terapii PEMF. Lekarze weterynarii w Stanach Zjednoczonych wykorzystali tę nową technologię do skutecznego leczenia złamań nóg u koni wyścigowych.

Do 1982 roku naukowcy przeprowadzili wystarczająco dużo badań, aby wypełnić pierwszą książkę o terapii PEMF, opublikowaną w Bułgarii.

Stamtąd naukowcy opracowali aplikacje u ludzi do leczenia złamań bez zrostu lub złamań, które nie goją się prawidłowo.

Do tego czasu leczenie złamań bez zrostu było inwazyjne i obejmowało wszczepianie elektrod po obu stronach miejsca złamania. Elektrody emitowałyby wtedy sygnał gojenia, aby naprawić złamane kości.

Dopiero w późnych latach siedemdziesiątych dr. Andrew Bassett i Arthur Pilla stworzyli nieinwazyjne urządzenie PEMF, które z powodzeniem leczyło złamanie bez zrostu. Urządzenie nosiło nazwę stymulatora wzrostu kości (BGS) i jest nadal w użyciu.

Historia

Przed rokiem 2000, równolegle z badaniami PEMF prowadzonymi w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych i Japonii, wiele prac naukowych prowadzono w izolacji naukowej za żelazną kurtyną , co podsumowano w szczegółowym raporcie technicznym: [11] przedstawiające dowody naukowe na obiecujące korzyści ze stosowania PEMF w bardzo szerokim zakresie zastosowań, w tym w chorobach naczyń obwodowych, chorobach płuc, chorobach przewodu pokarmowego, chorobach neurologicznych, chorobach reumatycznych, pediatrii, dermatologii, chirurgii, ginekologii, medycynie jamy ustnej, otorynolaryngologii , okulistyka, odporność, stany zapalne, reprodukcja i nowotwory, w oparciu o ponad 200 cytowanych artykułów naukowych, obejmujących zarówno badania na ludziach, jak i na zwierzętach.(żródło en.w.org)Zatwierdzony ...

Dzięki badaniom w 1979 roku FDA zezwoliła na stosowanie terapii PEMF w przypadku złamań bez zrostu w Stanach Zjednoczonych.

W ciągu najbliższych 35 lat FDA zatwierdzi terapię PEMF do różnych zastosowań medycznych, takich jak:

 • Stymulacja włókien mięśniowych

 • Leczenie nietrzymania moczu *

 • Poprawa tworzenia kości po operacji zespolenia kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego *

 • Leczenie innych chorób *

W ciągu zaledwie 70 lat ta nowa technologia stała się jednym z najbardziej użytecznych osiągnięć współczesnej historii. Siła terapii PEMF jest naprawdę niesamowita i każdego roku odkrywamy dla niej nowe zastosowania.


Kto wie, czego użyjemy w nadchodzącym roku ?

Przyszłość technologii PEMF

Dr Bassett, pionier ruchu PEMF, stwierdził, że technologia ta stanie się tak samo, jeśli nie ważniejsza, niż farmakologia i chirurgia.

Patrząc wstecz na historię terapii PEMF, trudno się z tym nie zgodzić.

Naszą misją jest przeniesienie tego ruchu w przyszłość i zapewnienie ludziom na całym świecie zmieniających życie korzyści terapii PEMF.

 • Dostarczanie składników odżywczych i tlenu

 • Lokalny przepływ krwi

 • Usuwanie odpadów

 • Kondycjonowanie mięśni

 • Wydajność

 • Sprawność fizyczna

 • Siła mięśniowa

 • Wytrzymałość i energia

 • Witalność i dobre samopoczucie

 • Redukcja stresu i relaksacja

 • Zarządzanie snem


Dołącz do ruchu społecznego zadowolonych użytkowników.

Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! Czekamy na kontakt BTIZródła:

*(van Belkum, SM; Bosker, FJ; Kortekaas, R; Beersma, DG; Schoevers, RA (3 listopada 2016 r.). „Leczenie depresji za pomocą przezczaszkowych pulsujących pól elektromagnetycznych o niskiej sile: Mechanistyczny punkt widzenia”. Postęp w neuropsychofarmakologii i psychiatrii biologicznej .)

*(żródło en.w.org)*l.b.com
38 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page