top of page

Po udarze w 2020 roku - gotowy na Igrzyska Olimpijskie w 2021 roku.


Triesen - 25 dni w śpiączce, prawie 2 miesiące bez ruchu - Juan Matute Guimón ma 23 lata, jest jednym z najbardziej utytułowanych jeźdźców ujeżdżeniowych na świecie i znaną twarzą w światowych rankingach. Hiszpan jest już zakwalifikowany do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Następnie, 5 maja 2020 r., Za jednym zamachem wszystko jest inne: zawodowy jeździec upada po treningu i traci przytomność, gdy tylko zsiada z konia. Diagnozuje się udar, którego przyczyną jest najwyraźniej niewykryta wcześniej deformacja w trudno dostępnym miejscu w mózgu, która istniała od urodzenia. Musi przetrwać kilka poważnych operacji. Tygodnie między nadzieją a strachem trzymają w napięciu całą rodzinę ujeżdżenia. Jego mięśnie kurczą się, jazda nie wchodzi w rachubę. W tym czasie otrzymuje BEMER Pro-Set od BEMER Int. AG z Liechtensteinu. Dzisiaj Matute Guimón wrócił na konia i przypisuje swój powrót do zdrowia między innymi aplikacji #BEMER. Jak zasadniczo w przypadku udaru, wymagana jest ścisła koordynacja i akceptacja tej formy terapii. Lekarz prowadzący Juana Matute Guimón zatwierdził fizykoterapię naczyniową BEMER® w jego poważnym przypadku.

Wycieczka związana ze zdrowiem - ale zdążyć na Tokio? Młody sportowiec określa swój proces rehabilitacji jako „bardzo trudny i intensywny”. Dziś nadzieja na następne pokolenie powraca w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich: „Stymulacja mikrokrążenia terapią BEMER bardzo pomogła mi w wyzdrowieniu” - wyjaśnia światowej klasy sportowiec. Uważa, że ​​BEMER w istotny sposób przyczynił się do regeneracji połączeń neurologicznych w całym jego ciele, a także do odbudowy utraconej masy mięśniowej.


„To niesamowite uczucie wrócić tam, gdzie moje miejsce”.

Społeczność jeździecka śledzi jego regenerację i trening dla Tokio na Instagramie i Facebooku. Hiszpański ekwipunek ujeżdżeniowy liczy, że Madrilene z wyboru będzie częścią zespołu w Japonii w 2021 roku. Dla Juana, podwójnego obywatela, którego rodzina od lat mieszka na Florydzie, nie można tego przyjąć za pewnik: „Jestem bardzo wdzięczny zespołowi BEMER za ich zaangażowanie i wsparcie w powrocie do normalności”. Przekonany o człowieku BEMER Ustawiając, że nadal używa dwa razy dziennie, Matute Guimón będzie w przyszłości pełnił funkcję ambasadora marki BEMER. I to zarówno w koniu, jak iw świecie ludzi.11 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page