top of page

Stany zapalne


Neue Zürcher Zeitung : „deFlameYou! opowiada o medycznej rewolucji, która dotyka nas wszystkich.”


W wielu z nas drzemie ciche zapalenie , niezauważone jak tlący się ogień. Z wiekiem nasila się, potajemnie zwiększając ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych, a prawdopodobnie także chorób podobnych do Covid-19. Ten proces, znany jako stan zapalny, jest dobrze znany w nauce, ale wciąż jest mało poznany. Pełna treść dostępna : https://www.colombani.ch/produkt/deflameyou Ciche zapalenie jest odpowiedzialne za ponad 50% zgonów na całym świecie , prawdopodobnie dotyka około 50% dorosłych .


Ogładź Cię! pokazuje, czym dokładnie jest ciche zapalenie i jak je opanować.


„Fat Mistakes”.Brzmi niewiarygodnie: mówi się, że 50% zgonów na świecie jest spowodowanych przewlekłym stanem zapalnym.


Oświadczenie pochodzi z artykułu w Nature Medicine, renomowanym czasopiśmie, napisanym przez 20 badaczy, którzy bardzo dobrze znają się na cichym zapaleniu. Wśród nich Claudio Franceschi, który w 2000 roku ukuł termin „zapalenie”, ciche zapalenie, które rozprzestrzenia się wraz z wiekiem.


„ Przewlekłe choroby zapalne zostały uznane za najważniejszą przyczynę zgonów w dzisiejszym świecie, a ponad 50% wszystkich zgonów przypisuje się chorobom związanym ze stanem zapalnym ”.


Furman D, Campisi J, Verdin E, Carrera-Bastos P, Targ S, Franceschi C et al. (2019): Przewlekłe zapalenie w etiologii choroby przez całe życie.Nat.Med. 25, 1822-1832. DOI: 10.1038 / s41591-019-0675-0 .


Franceschi i inni badacze błagają teraz o przygotowanie się na nadchodzące pandemie podobne do Covid-19. Strategia: zmniejsz ciche zapalenie .


Fuellen G, Liesenfeld O, Kowald A, Barrantes I, Bastian M, Simm A, Jansen L, Tietz-Latza A, Quandt D, Franceschi C, Walter M. (2020): Strategią zapobiegania pandemii u osób starszych jest gromadzenie z wyprzedzeniem próbki i dane w celu przeciwdziałania przewlekłym stanom zapalnym (stan zapalny). Starzenie Res. Rev. 62, 101091. DOI: 10.1016 / j.arr.2020.101091 .


Niezwykle pomocny jest system #Kloud firmy Centropix poznaj rozwiązania dla każdegoZapraszamy

16 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page